چاپ
ارسال به دوست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از اداره کل دامپزشکی استان تهران بازدید کرد+ تصاویر

دراین بازدید مدیرکل دامپزشکی استان تهران ضمن تشریح­ وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی به نقش پررنگ این اداره کل درپیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دام وطیور و آبزیان و اعمال نظارتهای بهداشتی حاکمیتی در مراحل تولید ، استحصال ، بسته بندی ، نگهداری و عرضه مواد خام دامی اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران دکتر شفیعی رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران و هیئت همراه در مورخ 25/8/99 از اداره کل دامپزشکی استان تهران بازدیدکرد.

دراین بازدید دکتر سید علی سیدعلی بابائی ضمن تشریح­ وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی به نقش پررنگ این اداره کل درپیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دام وطیور و آبزیان و اعمال نظارتهای بهداشتی حاکمیتی در مراحل تولید ، استحصال ، بسته بندی ، نگهداری و عرضه مواد خام دامی اشاره کرد.

 وی افزود : حجم فعالیتهایی که دامپزشکی در راسـتای مـــــبارزه با بیماریهای دام و طیور و آبزیان بویژه پیشگیری از بیماریهای مشترک بیـن انسان و دام و تأمین واکسن ها و داروهای مورد نیاز دامی در منطقه انجام می دهد حائز اهمیت می باشد.

در ایـن دیـدار مـدیر کل دامپزشکی استان  با اشاره به  وظایف دامپزشکی در حوزه های مختلف فعالیت ، به نظارتهای بهـداشـتی دامــپزشکی از مــزرعـه تا سر سفره غذایی مردم پرداخت و با اشاره به حجم بالای سرمایه های مردمی در حـوزه دامپروری استان و منطقه اعم از مراکز پرورش ، کارخانجات خـــوراک دام و طیور ، سردخانه ها ، کشتارگاهها، کارگاههای بسته بندی فراورده های دامی ، فـــــروشگاههای بزرگ عرضه مواد پروتئینی ، داروخانه ها و شرکت های تولید و پخـش دارو و واکسن و مواد بیولوژیک دامی ، درمانگاهها ، مراکز مایه کوبی و کلیـنیک هـای دامپزشکی و …  که درگردش می باشد اشاره و افزود : در حالیکه حوزه های فعالیت دامپزشکی بسیـار وسیع و گسـترده بوده و دامپزشکی  نقـش مهـم و محــوری در حفظ و حراست از جمعیت دام و طیــور ، تأمین غذا و امنـــیت غذایی ، ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه از طریق مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام دارد، متاسفانه پرسنل دامپزشکی از مزایای متناسب با فعالیت های شبانه روزی و پرخطر خود برخوردار نمی باشند.

درادامه این نشست هماهنگی لازم جهت برخورداری پرسنل از مزایای حق تسری و اعمال ضریب 1/1 با توجه به پیگیریها و تاکید دکتر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی و درخواست مدیرکل دامپزشکی استان تهران مطرح و قول مساعد پیگیری موضوع از طرف رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران دراین زمینه داده شد.

درپایان دکتر شفیعی به همراه  دکتر بابائی و مهندس رحیمی معاون توسعه و منابع اداره کل  از آزمایشگاه مرکزی اداره و بخش های مختلف ادارات ستادی بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت بخش های مختلف قرار گرفتند.

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٧٥٧٧/
  • ٠٨:٢١ - 1399/08/26/
  • تعداد بازدید: 162
کلید واژه ها