چاپ
ارسال به دوست

اطلاعیه دستورالعمل نحوه برخورد با واحد های مرغداری فاقد تایید تخلیه

به گزارش دفتر قرنطينه و امنيت زيستي، با  توجه به استعلامات متعدد استانها در خصوص واحدهای مجاز طیور که دارای مجوز جوجه ریزی معتبر بوده و به علل مختلف از قبیل صدور گواهی دستی بعلت قطع سامانه یا عدم اطلاع رسانی مرغدار یا اشتباه همکاران در سامانه قرنطینه اقدام به درج عدم وصول نموده و در سامانه GIS ورود به فارم مجاز درج گردیده است و در حال حاضر امکان دریافت نهاده از سامانه بازارگاه را ندارند، جهت رفع مشکلات این گروه از استان ها، مطابق روش ذیل اقدام لازم بعمل آید.

1- مرغدار بایستی درخواست مکتوب در خصوص ورود جوجه و درج عدم وصول در سامانه قرنطینه را به همراه کپی گواهی های بهداشتی صادره از سامانه قرنطینه را ارایه دهد. در صورتیکه گواهی دستی صادر شده باشد، تاییدیه اداره دامپزشکی شهرستان مبداء مبنی بر علت صدور گواهی دستی ارایه گردد.

2- در صورتیکه مدارک ارایه شده قابل پذیرش باشد، صورتجلسه ای با امضای رئیس اداره دامپزشکی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تنظیم و توسط مدیریت جهاد شهرستان جهت اقدامات بعدی به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال خواهد گردد.

4- این دستورالعمل منحصراً مربوط به واحد هایی است که تا تاریخ 99/08/24 در سامانه قرنطینه عدم وصول درج گردیده است و اداره کل استان موظف است از این به بعد به هر طریق ممکن اطلاع رسانی کافی به بهره برداران جهت درج تأیید تخلیه در سامانه را انجام دهد.

5- اداره دامپزشکی شهرستان ها و ناظرین بهداشتی واحد های پرورش طیور ( تخمگذار / گوشتی ) موظفند تا 21 روز از زمان گواهی بهداشتی حمل از درج عدم وصول در سامانه قرنطینه و امنیت زیستی خودداری نمایند و در صورت عدم اطلاع رسانی پس از مدت مذکور نسبت به درج عدم وصول در سامانه اقدام نمایند.

6- با عنایت به اینکه تأیید تخلیه گواهی های حمل صرفاً موید تخلیه محموله بوده و به هیچ وجه مقدار و یا تعداد کالا را تأیید نمی نماید، ضروریست به نحو مقتضی به اطلاع کلیه مسئولین فنی بهداشتی و ادارات دامپزشکی شهرستان ها رسانیده شود که در خصوص میزان و یا تعداد کالا هیچگونه اظهار نظری ننمایند و هیچگونه تأییدیه ای در این خصوص صادر ننمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٧٦٩٨/
  • ٠٩:٢٤ - 1399/09/01/
  • تعداد بازدید: 244
کلید واژه ها