تماس با ما

02188953400-3 داخلی 3814


نمابر

02188957252 ایمیل nano@ivo.ir

 


آغاز هفته دفاع مقدس
31 شهریور آغاز هفته دفاع مقدس گرامی باد
 ١٣٩٩/٠٦/٣١ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣٩٨/٠٧/٠٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
چراغ سبز FDA برای فاز سوم آزمون بالینی روی نانوواکسن ضدآنفولانزا
شرکت نواواکس که در حال ساخت نانوواکسن ضدآنفولانزای فصلی است، برای شروع فاز سوم آزمون بالینی با سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به توافق رسیده است. این برنامه پاییز سال جاری انجام خواهد شد.
 ١٣٩٨/٠٥/١٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
احتیاط، شرط استفاده از نانومواد در زندگی بشر
پژوهشگران دانشگاه‌های کردستان و فردوسی مشهد با انجام یک طرح آزمایشگاهی امکان انتقال نانوذرات اکسید مس در طول یک زنجیره غذایی آبی را مورد مطالعه قرار دادند.
 ١٣٩٨/٠٥/١٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کنفرانس ملی نانوساختارها علوم و مهندسی نانو در کاشان
۱۵ مهر آخرین مهلت ارسال مقالات برای کنفرانس ملی نانوساختارها علوم و مهندسی‌نانو خواهد بود. این کنفرانس ۲۲ آبان ۹۸ در شهر کاشان برگزار می‌شود.
 ١٣٩٨/٠٦/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت نام دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو آغاز شد
ثبت‌نام اولیه در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو از تاریخ ۲۵ خردادماه آغاز و تا ۳۱ تیرماه ادامه خواهد داشت.
 ١٣٩٨/٠٦/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چالش ساخت پوشش ضدخزه یا رهاکننده خزه مورد استفاده در صنعت دریایی
چالش نوآوری «ساخت پوشش ضدخزه یا رهاکننده خزه مورد استفاده در صنعت دریایی» که از سوی کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و با همکاری «شرکت تولیدی و صنعتی گوهرفام» برگزار می‌شود، به‌دنبال توسعه راهکارهایی عملی مبتنی بر فناوری نانو جهت «ساخت پوشش ضدخزه یا رهاکننده خزه مورد استفاده در صنعت دریایی» در داخل کشور است.
 ١٣٩٨/٠١/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارآفرینی نانویی در عرصه تولید پوشش‌های ضدخوردگی
امروزه خوردگی فلزات یکی از مشکلات اساسی پیش‌روی کشورها است که سالانه علاوه بر صرف هزینه‌ها و از دست رفتن مواد، مشکلات زیست‌محیطی فراوانی را نیز به دنبال دارد. راهکارهای متعددی برای مقابله با پدیده خوردگی در پیش گرفته شده است، یکی از پرکاربردترین روش‌ها، استفاده از پوشش‌های ضدخوردگی است، این پوشش‌ها با ایجاد سد فیزیکی در برابر نفوذ عوامل خورنده، طول عمر سازه فلزی را افزایش می‌دهند. اما در طول زمان، پوشش دچار تخریب شده و دوام آن‌ها کاهش می‌یابد؛ برای رفع این مشکل نیز استفاده از رنگ‌دانه‌های ضدخوردگی پیشنهاد شده است، امروزه با گسترش علم نانو، ساخت و استفاده از نانورنگ‌دانه‌های ضدخوردگی موردتوجه قرار گرفته است.
 ١٣٩٨/٠١/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود
ستاد توسعه فناوری نانو یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو (Irannano 2018) را در تاریخ ۲۱ - ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد کرد.
 ١٣٩٧/٠٧/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣٩٧/٠٧/١٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
نظرسنجی