• 99/10/23 - 15:52
  • تعداد بازدید : 595
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کمیسیون اتحادیه اروپا با هماهنگی فرانسه به آزمایشگاه‌های مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی اعتبار بخشی می‌کند

جلسه رئیس سازمان دامپزشكي كشور با رایزن منطقه ای امور کشاورزی وزارت کشاورزی کشور فرانسه خانم دکتر والری ویون و آقای الن گوریتن رییس بخش اقتصادی سفارت فرانسه در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور به نقل از سازمان های تخصصی و امور بین‌الملل، از آنجا که ایران یکی از صادرکنندگان آبزیان دریایی و پرورشی به کشورهای عضو اتحادیه اروپاست، به همین منظور تایید محصولات آبزیان پرورشی صادراتی به اروپا هر ساله نمونه‌های آبزیان مانند میگو و خاویار به منظور پایش باقیمانده‌های دارویی بر اساس برنامه پایش ملی ( NRP) مطابق با دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا به آزمایشگاهی در فرانسه که مورد تایید اتحادیه اروپا است ارسال می‌گردد که این اقدام هزینه‌های بسیار بالایی را به همراه دارد.

بنابراین گزارش، لذا سال‌های اخیر کمیسیون اتحادیه اروپا به منظور کمک به ایران با هماهنگی وزارت کشاورزی فرانسه جهت کمک به اعتبار بخشی مرکز ملی تشخیص سازمان دامپزشکی اقدام کرده است که سفر خانم دکتر ویون به ایران به منظور انجام هماهنگی‌های حضور کارشناس اعتباربخشی فرانسه در اسفند ماه سال جاری به جهت بررسی و بازرسی آزمایشگاه مرکز ملی تشخیص انجام شد.
در این جلسه دکتر ماکنعلی ضمن تشریح نیازمندی‌های سازمان دامپزشکی جهت راستی‌آزمایی آزمایشگاه باقیمانده‌های دارویی از وی درخواست کردند که دوره‌های‌  آموزشی برای تقویت توانمندی‌های کارشناسان شاغل در آزمایشگاه‌های کشور با کمک وزارت کشاورزی فرانسه انجام شود.

در این جلسه، معاونت تشخیص و درمان، معاونت توسعه و منابع، مدیر کل مرکز ملی تشخیص، مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی و امور بين‌الملل و معاون دفتر سازمانهای تخصصي و امور بين الملل سازمان نیز حضور داشتند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 259084
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید