• 99/10/24 - 22:13
  • تعداد بازدید : 615
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برنامه ملی تولید و بهداشت دام عشایر در ۷۲ نقطه کشور عملیاتی می‌شود

جلسه هم‌اندیشی اقدامات انجام شده در حوزه بسیج تخصصی در روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور و فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علی‌صفر ماکنعلی رییس این سازمان ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت بسیج در سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای کنترل بیماری‌های دامی باید از ظرفیتهای بسیج به نحو مطلوبی استفاده کنیم‌.
 ماکنعلی افزود: ما در سازمان دامپزشکی کشور برنامه‌ای تحت عنوان "برنامه ملی بهبود تولید و بهداشت دام عشایر" را داریم که طی این برنامه قصد داریم از ظرفیت بسیج عشایری  استفاده کرده و با کمک سازمان تحقیقات آموزش و ترویج (تات) وزارت جهاد کشاورزی برای آموزش مهارتی عشایر استفاده و از  این افراد آموزش دیده در امر گزارش‌دهی بیماری‌های مهم دام و طیور همچنین بهبود بهداشت دام عشایر استفاده نماییم. 
وی اشاره کرد: برنامه ریزی انجام شده برای ۲۳ هزار نفر صورت گرفته که در دهه مبارک فجر این پروژه افتتاح خواهدشد. 
ماکنعلی تصریح کرد : به منظور کاهش بیماریها ، تامین سلامت و کاهش هزینه‌های تولید باید از متخصصین بسیجی در اردوهای جهادی به شکل تورهای آموزشی  در قالب برنامه های جاری سازمان استفاده کرد  و ازکارهای سطحی پرهیزکرد. 
در این جلسه مدیران کل دامپزشکی استانها گزارش جامعی از همکاری های انجام شده بین ادارات کل و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و بسیج سازندگی بویژه درخصوص اقدامات ترویجی و آموزشی در نقاط محروم، مایه کوبی طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل، مایه کوبی رایگان علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان  کوچک، همکاری در سم پاشی  دام و جایگاه دام درنقاط روستایی، نظارت بر اماکن عرضه فراورده های دامی، معاینه رایگان دام.  معدوم سازی تلفات. کمک رسانی در نقاط آسیب دیده از سیل سال گذشته، مواسات مومنانه و پدافند غیر عامل اشاره  ‌و نقش بسیجیان در ارایه  این خدمات را برجسته دانستند.  
 در این جلسه معاون بهداشتی و پیگیری، معاونت تشخیص و درمان، معاونت توسعه مدیریت و منابع، مدیرکل حوزه ریاست، دبیر شورای فرهنگی. فرمانده پایگاه بسیج امام موسی بن جعفر(ع) و فرمانده پایگاه بسیج خدیجه کبری حضور داشتند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 259123
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید